Zavlažování umělých trávníků? Možná vám toto spojení nedává úplně smysl. Proč by se měla umělá hmota zavlažovat?
Stejně jako například antukové tenisové kurty, tak i umělé povrchy fotbalových či jiných hrišť, je potřeba kropením vlhčit.
Postřikem se především pečuje o samotný trávník a zvyšuje se jeho životnost. Dochází k ochlazování materiálu a umytí celého povrchu.
Materiál umělých trávníků vlivem vyšší teploty a slunečního záření křehne, díky pravidelnému kropení si udržují jednotlivá vlákna pružnost po celou dobu své životnosti.
Výsuvné rotační postřikovače Hunter® ST jsou skvělou volbou pro tento typ "zavlažování".
Speciálně vyvinuté rotační postřikovače Hunter® typu ST-90 a Hunter® STG-900 s poloměrem dostřiku 31,4 až 35 m zajistí profesionální závlahu velkých zátěžových ploch s umělým trávníkem. Součástí postřikovače STG-900 je i speciální dekodérový box, který je vybaven elektromagnetickým ventilem. Je tedy možné postřikovač ovládat samostatně bez nutnosti osazování elektromagnetického ventilu do samostatné ventilové šachtice.
Vlhčené umělé trávníky jsou také bezpečnější pro sportovce, fotbalový míč po nich lépe klouže a celkově se zlepšují herní vlastnosti těchto povrchů. Snižuje se riziko úrazů, neboť vlastnosti vlhčeného umělého trávníku se více blíží vlastnostem přírodního trávníku, na který jsou sportovci zvyklí.
Postřikovače Hunter® ST-1600B jsou navrženy tak, aby měly co nejdelší poloměr dostřiku. Při zavlažování umělých trávníků není nejdůležitější rovnoměrnost postřiku, jde především o pokrytí celé plochy. Tyto rotační postřikovače ve speciálním ochranném boxu mají poloměr dostřiku 32,5 až 48,7 m. Jejich velkou předností je snadný přístup obsluhy ke všem částem postřikovače přímo shora pod ochranným víkem. Ten je možné opatřit travním krytem. Zajistí se tím netknutý bezpečný povrch ideální pro hru.