IRIMON, spol. s r.o., obchodní zastoupení pro ČR

Odpaliště - tee Tisk

Řešení zavlažování odpališť - tee
Odpaliště jsou dalším důležitým herním prvkem hřiště. Také na této ploše je prioritou zejména rovnoměrné pokrytí plochy odpaliště postřikem.
Okolí jsou většinou zavlažovány přestřikem. Závlaha na odpališti je důležitá zejména proto, aby se dosáhlo maximální odolnosti povrchu proti poškození a současně vysoké schopnosti regenerace.
Většinou se počítá s potřebným množstvím vody pro odpaliště 3 -5 mm/m2/den (21 - 35 mm/m2/týden).

Závlaha odpališť řešením BLOCK
Toto řešení je na odpalištích nejčastější. Postřikovače jsou opět zapojeny do sekce (bloku, skupiny), přičemž najednou je v provozu 4 – 10 postřikovačů, podle velikosti odpališť. Průměrný dostřik postřikovačů je většinou 10 – 15 m při pracovním tlaku 4,0 – 4,5 baru.
Nejčastěji používané postřikovače Hunter v této variantě jsou: I-20 Ultra, I-25 Ultra, I-40 Ultra a G 70/75B. Vzdálenost postřikovačů by neměla přesáhnout poloměr dostřiku.
Postřikovače pracují při menším tlaku, než postřikovače na ostatních plochách, proto je vždy sekční elektromagnetický ventil vybaven regulátorem tlaku ACCU-SYNC.

/clanky/golf/Golf_12

Závlaha odpališť řešením SINGLE
Trendem poslední doby jsou čím dál tím větší plochy odpališť. Svou velikostí se blíží plochám greenů a je tedy možné a žádoucí je zavlažovat i řešením SINGLE, kde jsou opět postřikovače zapojeny samostatně a podle nastaveného programu může být v provozu jeden i více postřikovačů.
V tomto řešení se průměrný poloměr dostřiku uvažuje v rozmezí 19 – 28 m.
Nejčastěji používanými postřikovači Hunter jsou opět G870E/G875E, G880E/G885E a G990E/G995E.