IRIMON, spol. s r.o., obchodní zastoupení pro ČR

Dráha - fairway Tisk

Řešení zavlažování drah - fairway

Automatická závlaha golfových drah nebyla u nás vždy standardem a to hlavně z důvodů narůstajících investičních nákladů, vyšších nároků na kapacitu zdroje vody, výkon čerpací stanice, dimenze trubních rozvodů, kapacitu ovládací jednotky atd.
S narůstajícími nároky na vyšší kvalitu hry se zvyšuje úroveň stávajících i nově budovaných golfových hřišť. K tomu neodmyslitelně patří také kompletní automatická závlaha golfových drah. Potřebné množství vody na golfové dráze se počítá 2 – 3 mm/m2/den (15 – 20 mm/m2/týden).

Podle šířky a členitosti dráhy mohou být postřikovače umístěny v jednořadém či dvouřadém systému s možností rozšíření v místech dopadových zón. Při rozmisťování postřikovačů se snažíme o stoprocentní pokrytí golfové dráhy, v místech dopadových zón a v blízkosti vstupu na green množství stříkajících postřikovačů ještě rozšiřujeme. Naopak není žádoucí velký přestřik mimo dráhu, neboť se snižuje efektivita využití zdroje vody a zvyšují se provozní náklady.

 

Závlaha drah řešením BLOCK
Opět se jedná o zapojení více postřikovačů do sekcí s jedním elektromagnetickým ventilem. V provozu je najednou 2 – 5 postřikovačů podle šířky dráhy a velikosti sekce. Průměrný dostřik postřikovačů se uvažuje v rozmezí 15 – 25 m při pracovním tlaku 5,5 – 6,5 baru. Nejčastěji používanými postřikovači Hunter v této variantě jsou G70/75B, G870/G875 a G80B/G85B.

Závlaha drah řešením SINGLE
Samostatně zapojené postřikovače s vlastním elektromagnetickým ventilem nabízejí vysoký komfort závlahy. Postřikovače mohou být v provozu každý zvlášť nebo několik dohromady podle místních podmínek s ohledem na svažitost, stín, podklad apod. Průměrný dostřik postřikovačů se uvažuje v rozmezí 19 – 28 m při pracovním tlaku 5,5 – 7,0 barů. Nejčastěji používanými postřikovači Hunter v této variantě jsou G870E/G875E, G880E a G990E/995E.

 

/clanky/golf/Golf_15

Všechny varianty závlahy lze v rámci jednoho systému libovolně kombinovat. Důležitým doplňkem je systém rychlospojných ventilů pro doplňkovou závlahu a na zazimování systému.