IRIMON, spol. s r.o., obchodní zastoupení pro ČR

Náš tip Tisk

Realizujete-li závlahu na veřejné ploše, určitě počítáte s instalací filtru s automatickým proplachem F74CS či F76S. Pokud se Vám ale zdá automatická jednotka zpětného proplachu Z11S a Z74S a diferenční tlakový spínač DDS76 příliš cenově nákladný, doporučujeme Vám naše vlastní řešení.

Automatický proplach může zajišťovat elektromagnetický ventil Hunter ICV Filter Sentry v součinnosti s ovládací jednotkou Hunter. Přímo pod mosazný filtr nainstalujte elektromagnetický ventil a ten připojte k ovládací jednotce jako samostatnou sekci. Na ovládací jednotce si pak můžete nastavit libovolné časy a délky proplachu (odkalení) filtru. Výhodné je například propláchnutí filtru těsně před začátkem závlahového cyklu. Pokud programování jednotky věnujete dostatečnou péči, nemusíte se obávat, že by došlo k proplachu v průběhu zavlažování a tím k narušení průběhu závlahy.

Nezapomeňte ale, že budete potřebovat na ovládací jednotce jednu sekci navíc! Důležité je také, aby kulový ventil, který je součástí obou výše zmíněných filtrů, byl stále v otevřené poloze.