IRIMON, spol. s r.o., obchodní zastoupení pro ČR

Závlaha trávníků

K závlaze menších či středně velkých členitějších trávníkových ploch parků a veřejných ploch se používají rozprašovací postřikovače Hunter PRS 30 nebo Hunter PRS 40, tyto postřikovače jsou vybaveny vestavěným regulátorem tlaku, který zaručuje konstantní výstupní tlak vody (2,1 resp. 2,7baru) na postřikovači během závlahového cyklu. Zaručuje tak konstantní dostřik postřikovače (0,6 – 8,8m) na všech větvích i rozlehlejšího systému.

Postřikovače Hunter PRS 30 se používají v kombinaci s rozprašovacími tryskami s dostřikem do 5,5 m. Postřikovače Hunter PRS 40 se používají v kombinaci s rotačními tryskami Hunter MP-ROTATOR, které z nich vytvářejí „rotační minipostřikovač“ a zaručují poloměr dostřiku až 10,4 m. Trysky Hunter MP-ROTATOR se stávají stále více populární, neboť disponují výbornou distribucí vody při její velmi malé spotřebě a současně mají velmi líbivý efekt postřiku. Více informacích naleznete na www.mprotator.cz.

K závlaze větších pravidelných ploch se používají rotační postřikovače Hunter SERIE „I“. Celá tato řada postřikovačů je přímo určena pro více zatěžované plochy, často se používá i na sportovních hřištích. Podle velikosti plochy, typu řešení či vydatnosti vodního zdroje se volí mezi postřikovači Hunter I-20 UltraI-25 Ultrači I-40 Ultra. Všechny tyto postřikovače jsou vybaveny výsečovou pamětí Quick Check Arc®, tzn., že při násilném přetočení výsuvníku postřikovače mimo stanovenou výseč se výsuvník automaticky vrátí do původní nastavené polohy a nedojde tak k nežádoucímu postřiku okolních ploch, aut nebo zdí. Jednotlivé typy těchto postřikovačů se od sebe odlišují počty trysek, možnostmi poloměrů dostřiku, výškou výsuvníku a také požadavky na tlak a průtok vody.

Všechny postřikovače na zavlažované ploše jsou k sekčnímu potrubí připojeny přes pružné přípojky SWING JOINT, které umožňují správné výškové usazení postřikovačů i dodatečně při změně výšky terénu. Pružné přípojky jsou dále opatřovány kloubovými protivandalními spojkami, které se skládají ze dvou kluzných částí a zamezí možnosti vyšroubování postřikovače na zavlažované ploše. Pokud by zloděj chtěl postřikovač odcizit, musel by odkopat prostor okolo něj a vyndat ho i se spojkou.