IRIMON, spol. s r.o., obchodní zastoupení pro ČR

Mikrozávlaha a agro Tisk

Jak zavlažovat

Zodpovědět otázku, jak dlouho a jak často zavlažovat rostliny mikrozávlahou není snadné. Nejsou zde dána kritéria jako například pro trávníkové plochy. Frekvence a délka závlahy vyplývá z potřeb jednotlivých rostlin, keřů či stromů. V této oblasti je nejvhodnější poradit se se zahradníkem, který by měl vědět, jaký typ závlahy je pro danou rostlinu nejvhodnější (kapka, mikropostřik, RZWS atd.), kolik vody daná rostlina denně potřebuje a kdy je nejvhodnější ji zalévat.

Potřebu vody jednotlivých rostlin je dobré znát ještě před výběrem druhu mikrozávlahy či jednotlivého komponentu. Pomohou Vám informace o průtoku jednotlivých kapkovačů či zavlažovačů na našich stránkách. Zjistíte tak, zda závlaha daným komponentem pokryje vláhovou potřebu rostliny v rozumném časovém intervalu.

Protože se potřeby vody jednotlivých rostlin mohou velmi lišit, každý druh mikrozávlahy by měl být připojen do samostatné sekce. Jedině tak budete schopni regulovat a optimalizovat množství vody dodávané jednotlivým rostlinám nebo jejich skupinkám. Pokud nechcete či nepotřebujete řídit délku závlahy automaticky, můžete instalovat na každou větev mikrozávlahy „pouze“ plastový ventil pro mikrozávlahu a délku závlahy na odbočce regulovat manuálně.

/clanky/Mikro/Vedení kapkovacího potrubí