IRIMON, spol. s r.o., obchodní zastoupení pro ČR

Bodová mikrozávlaha

Jedná se o přesně cílenou závlahu jednotlivých rostlin pomocí kapkovačůkapkovacích jehel nebo mikrozavlažovačů připojených na rozvodné potrubí. Kapkovače se mohou na rozvodné potrubí umísťovat libovolně podle aktuální potřeby a není nutné se držet předem daného sponu, tak jak tomu je u kapkovacího potrubí. Je možné si vybrat z velkého množství různých druhů jak kapkovačů, tak zavlažovačů.

Některé kapkovače či zavlažovače jsou opatřeny kompenzací tlaku. To znamená, že i při měnícím se tlaku vody v potrubním systému zůstává množství vytékající vody stejné. Doporučujeme volit komponenty s kompenzací tlaku tam, kde jsou delší rozvody, výškové převýšení či velké množství zavlažovacích komponentů na jedné sekci. Kapkovačů a mikrozavlažovačů je velmi široká škála, mohou být uzavíratelné, mohou se vkládat přímo do rozvodného potrubí nebo se připojovat pomocí konektorů, rozdělovačůmikropotrubí PVC ¼“. Nabízíme celou řadu kapkovačů, kapkovacích jehel a zavlažovačů. Při výběru nejvhodnějšího řešení bodové mikrozávlahy je dobré si prohlédnout katalog komponentů, vybrat si i několik vhodných typů, zakoupit pár vzorků a vyzkoušet nejvhodnější typ, který bude vyhovovat právě Vašim požadavkům.

Bodová mikrozávlaha se připojuje přímo do pružného a měkkého rozvodného potrubí (Irimon Quick Joint QJ20, SP 16 PLUS nebo rozvodné potrubí pro mikrozávlahu PN6 Ø 16mm) nebo pomocí konektorů či závitových mikrotvarovek flexibilního mikropotrubí PVC ¼“nástrčných mikrotvarovek.

/clanky/Mikro/Ceta

 

Ukázková sestava produktů pro bodovou kapkovou závlahu:


ROZVODNÉ POTRUBÍ PRO BODOVOU KAPKOVOU ZÁVLAHU

Pružné flexibilní připojovací potrubí je dodáváno po celém balení 50 m nebo 2/6 m kusek. QJ potrubí 20 mm lze použít i jako rozvodné potrubí mikrozávlahy.

https://zavlahy.irimon.cz/katalog/4/956/93/219

Mechanické tvarovky (T-kusy, L-kusy, rovné spojky, koncové zátky, závitové spojky, atd.) pro rozvodné flexibilní potrubí QJ 20.

https://zavlahy.irimon.cz/katalog/4/6

Pro upevnění a fixaci rozvodného potrubí 20 mm v požadované trase vedení, těsně nad zemí. Zemní úchyt 19 cm je vhodný do měkčích půd.

https://zavlahy.irimon.cz/katalog/62/439/7262/13112


KAPKOVAČE S KOMPENZACÍ TLAKU

Kapkovač ASTA DRIP se zemním bodcem se používá pro školky, záhony, skleníky, květináče apod. Díky kompenzaci tlaku dodává přesné množství vody přímo do kořenové zóny rostlin. V nabídce v různých průtocích - 2, 4 a 8 l/hod.

https://zavlahy.irimon.cz/katalog/6/458

Nástrčný kapkovač CETA se používá pro školky, záhony, skleníky, květináče apod. Díky kompenzaci tlaku dodává přesné množství vody přímo do kořenové zóny rostlin. V nabídce v různých průtocích - 2, 4 a 8 l/hod.

https://zavlahy.irimon.cz/katalog/6/456

Zavlažovací koncová jehla pro mikropotrubí PVC 5,5 x 3 mm, bez pavně daného regulovaného průtoku. Vhodná jako koncové zařízení pro výtok vody z kapkovače.

https://zavlahy.irimon.cz/katalog/6/71/3823/8149

Mikropotrubí 5.5 x 3.0 mm se používá jako součást rozvodných systémů mikrozávlahy pro připojení kapkovačů, mikrozavlažovačů nebo zavlažovacích jehel k rozvodnému potrubí. Spoje se vytváří mechanicky pomocí nástrčných mikrotvarovek.

https://zavlahy.irimon.cz/katalog/6/72/1111/7193

Adaptér pro vytvoření spoje mezi rozvodným potrubím QJ 20 mm a mikropotrubím 5.5x3.0 mm

https://zavlahy.irimon.cz/katalog/6/456


DOPORUČENÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Bateriová ovládací jednotka na kohoutek pracující při minimálním tlaku (0 - 4 bar). Baterioná ovládací jednotka Rain ZERO nepotřebuje k otevírání a zavírání ventilu téměř žádný tlak, díky čemuž je vhodná i k ovládání závlahy napojené na nadzemní IBC nádrže.

https://zavlahy.irimon.cz/katalog/138/720/7606/13582

 

Vodotěsná bateriová digitální ovládací jednotka pro instalaci ve ventilových šachticích.


Vodotěsná bateriová digitální ovládací jednotka pro instalaci ve ventilových šachticích. Dodáváno včetně elektromagnetického ventilu a 9 V cívky.

https://zavlahy.irimon.cz/katalog/138/722/3514/7688

 

Nutná součást každého závlahového systému. Filtr zachytí pevné nečistoty a ochrání tak další komponenty.

https://zavlahy.irimon.cz/katalog/68/912/4456/9136

Redukce tlaku vody na vstupu do části závlahového systému, kde je požadavek na nižší tlak. Nejčastěji je redukční ventil používán pro sekce mikrozávlahy.

https://zavlahy.irimon.cz/katalog/264/386/7396/13338