IRIMON, spol. s r.o., obchodní zastoupení pro ČR

Mikropostřik

Pokud potřebujete zavlažovat rostliny jemným postřikem, můžete použít mikropostřikovače a mikrozavlažovače. Ty jsou vhodné jak do skleníků, tak i na skalky či jiné výsadby okrasných rostlin nebo do zahradnických center.
Mikropostřik se liší od běžného postřiku jemností paprsku vody a délkou dostřiku. Poloměr dostřiku mikropostřikovačů se pohybuje cca od 2 m do 7 m. Pro menší dostřiky lze využít například paprskové mikropostřikovače Shrubbler s poloměrem dostřiku 0,2 – 0,4 m či Spektrum s poloměrem dostřiku 0,3 - 2,0 m.
Mikropostřikovače mohou být statické nebo rotační. Mohou zavlažovat zdola nahoru nebo shora dolů – Minicompact či T-Spray.
Většina mikropostřikovačů se připojuje vnějším závitem ¼“ nebo ½“ k závitovému adaptéru nebo k PVC stojánkům či přímo do závitového T-kusu s ½“ závitem. A zavlažuje v celokruhové výseči, ale například mikrorozprašovače Mikro spray MSJ lze zakoupit i s výsečí 90°, 180° nebo v pruzích 2x20°. Některé mikropostřikovače jsou již vybaveny ventilkem na uzavírání přívodu vody – Vari JetVari Rotor.

Při výběru nejvhodnějšího mikropostřikovače doporučujeme stejný postup jako při výběru nejvhodnějšího kapkovače. Vyberte si několik nejvhodnějších typů z hlediska průtoku a dostřiku a vyzkoušejte si, který se Vám nejlépe hodí na Váš záhon, skalku, do skleníku apod. Poté si teprve zakupte potřebné množství konkrétního typu mikropostřikovače. V našem katalogu komponentů či na E-shopu najdete u každého produktu související komponenty, které jsou nezbytné k instalaci či připojení mikropostřikovače. Snadno se tak budete orientovat v příslušenství, které je zapotřebí pro chod závlahy zakoupit.

/clanky/Mikro/Shrubbler